Japonské stěny

Orientální tradice v moderním interiéru. Je libo zastínit francouzské
okno nebo předělit místnost? Nic není nemožné!

Zkuste si představit velmi funkční a zároveň originální stínící systém, který je vysoce variabilní a dokáže se přesně přizpůsobit vašim potřebám. Vaše představy by možná mohly naplnit japonské posuvné panelové stěny. Svým vzhledem nabízejí něco skutečně neotřelého a zajímavého a tvoří tak originální alternativu roletám a žaluziím.

Jaké využití nabízejí japonské posuvné stěny?

 • Standardně slouží k zastínění oken.
 • Nacházejí využití i v restauracích či nemocnicích jako mobilní předěly místností.
 • Oddělují pracovní zákoutí nebo tvoří zajímavé dekorační pozadí.

Japonská posuvná stěna je navíc ideální všude tam, kde je málo místa mezi křídly oken a stropem místnosti, jelikož je zavěšena na velmi ploché hliníkové liště. Lišta s dvěma až pěti drážkami slouží k zavěšení nosičů panelů. Pohyb nosičů v liště je velmi snadný a tichý díky speciálním kolečkům. Samotné pásy stínící či dekorační tkaniny jsou pak přichyceny prostřednictvím suchých zipů. Dokonalé napnutí zajistí závaží ve spodní části pásů.

Jaké materiály jsou na japonské stěny použity?

 • Hliníkem jsou tvořeny pojezdové a nosné díly konstrukce, které jsou práškově lakovány s následným vypálením v peci.
 • Plasty jsou použity na menší komponenty, jako záslepky, kolečka a kluzné součástky. Jsou vysoce kvalitní a neztrácejí svou pružnost ani po mnoha letech intenzivního užívání.
 • Velká část japonské stěny je tvořena látkou. Pro zastínění se nejvíce osvědčují roletové látky nebo screen. Pro předěly místností nabízíme tužší materiály. Pro dekoraci jsou vhodné i záclonové nebo závěsové látky.

Při výběru vhodné látky záleží jen na vašem vkusu a představách. Rádi Vám také ušijeme panely z vámi dodané látky. V současné době jsou hitem přírodní dřevěné tkaniny. Díky tomuto ušlechtilému materiálu dostává japonská stěna zcela nový vzhled a zařazuje se mezi výrobky pro opravdové znalce.

Japonské stěny se jednoduše ovládají

Posuvné stěny se ovládají manuálně pomocí tyčky, ovládacího provázku se závažím, nebo prostým tahem za látku. Ovládání může být navíc usnadněno využitím elektromotoru s kultivovaným chodem a s možností řízení tlačítkem nebo dálkovým ovladačem. Japonské stěny jsou překvapivě variabilní v počtu, šířce a uspořádání panelů. Vy si můžete zvolit i způsob shrnování, které je možné na jednu či druhou stranu, centrálně na střed nebo do stran jako opona. Pro případné další informace si nastudujte technický manuál.

Jak probíhá údržba?

 • Mechanická část japonské stěny je bezúdržbová.
 • Roletové látky mají antistatickou úpravu pro odpuzování prachu a lze je čistit vysavačem nebo suchým hadrem.
 • Screen je možné čistit i mokrou cestou.
 • Záclonové a závěsové látky lze samozřejmě prát.
 • Čištění je usnadněno díky chytrému způsobu uchycení panelů k nosičům prostřednictvím suchého zipu.

Zajistěte si doma originální a moderní stínění od společnosti Maron CZ, která patří mezi tradiční výrobce japonských stěn. Tyto výrobky patří v současné době mezi nejúspěšnější v našem sortimentu.


Japonské stěny ovládané tyčkou

Japonské stěny ovládané tyčkou

Jednotlivé nosiče panelů jsou umístěny každý v samostatné drážce lišty, ale prostřednictvím zarážek jsou vzájemně propojeny, takže stačí ovládat pouze jeden panel a ostatní jsou následně roztahovány nebo shrnovány. Řídící panel se ovládá tyčkou, která je v klidovém stavu nenápadně ukrytá za látkou.


Japonské stěny ovládané provázkem

Japonské stěny ovládané provázkem

Ovládací provázek obíhá celou délkou vodící lišty a je pevně spojen s prvním panelem. Část provázku je vyvedena ve smyčce na zvolené straně lišty a splývá volně dolů napínána závažím. Tahem za jednu nebo druhou část provázku posunujeme prvním panelem oběma směry.

Ostatní panely jsou následně taženy pomocí speciálních zarážek, které jsou nastaveny tak, aby bylo zajištěno přesně stejné překrytí všech látek. Shrnování může být k jedné zvolené straně, do obou stran, nebo na střed (shrnování do obou stran nebo na střed je možné pouze při sudém počtu panelů).


Japonské stěny ovládané tahem za látku

Japonské stěny ovládané tahem za látku

Nejjednodušší varianta japonské posuvné stěny. Panely se ovládají přímým uchopením látky rukou a následným tahem do strany. Panely mohou být umístěny v liště nezávisle, kdy se každá látka ovládá a nastavuje samostatně. Druhou možností je vybavení nosičů panelů zarážkami. V tomto případě se ovládá tahem pouze první panel a ostatní látky jsou díky zarážkám postupně taženy.

Ovládání rukou nedoporučujeme pro lehké a velmi světlé látky, které mohou být častým používáním poškozeny.


Ke stažení

Technický manuál pro Japonské stěnypdf1,3 MB

Technický manuál pro Japonské stěny